Wszyscy żyjemy w trudnych czasach i w każdym środowisku naszego życia: od większych grup społecznych, poprzez zawodowe, społeczności lokalne, sąsiedzkie, do naszych rodzin i jednostek czyli każdego z nas. Przez to te same problemy ulegają zwielokrotnieniu. Występują w każdej praktycznie sferze: od wartości, poprzez środowisko, zagrożenia społeczne, zdrowotne, bezpieczeństwo czy warunki dla działalności przedsiębiorstw. Coraz więcej osób nie daje rady funkcjonować w takiej presji, a jedną z konsekwencji tego stają się uzależnienia. Alkoholizm, narkomania, nikotynizm, lekomania, hazard, zakupoholizm, seksoholizm, pracoholizm, siecioholizm … tych holizmów i manii jest dookoła coraz więcej i w każdym z nas, pojedynczo lub po kilka naraz.
Do codziennego picia alkoholu przyznaje się 8 proc. dorosłych Polaków. Według najnowszych badań nie tylko ogromna część z nas pije codziennie, ale w czasie pandemii wzrósł odsetek osób pijących cały dzień.
źródło: medonet.pl (2023 r.)
W Polsce na 3 mln osób z problemem alkoholowym jest 500-600 tys. kobiet. Panie szybciej się uzależniają niż mężczyźni, co wynika z ich uwarunkowań biologicznych – powiedział Krzysztof Brzózka, były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
źródło: pap.pl (2021r.)
Przy prowadzeniu firmy jako podstawowe przyjmuje się, że celem przedsiębiorstwa jest generowanie obrotów odpowiedniej wysokości oraz przynoszenie zysków swoim właścicielom. Jednak nikt nie działa w próżni. I w realizacji celów podstawowych, mierzonych twardymi danymi finansowymi, ważne są też te niemierzalne ale kształtujące komfort funkcjonowania każdego człowieka. My, w naszej Fundacji, stan takiego komfortu nazywamy Pogodą Ducha.
Każda firma może z własnej, nieprzymuszonej woli dbać też o etyczne aspekty funkcjonowania, troszczy się o właściwe relacje z pracownikami i otoczeniem w którym funkcjonuje. Dla tego typu firm wprowadzono ostatnimi laty określenie „firma odpowiedzialna społecznie”.
To dość ogólne, pojemne i pięknie brzmiące hasło, odnosi się do licznych aspektów działalności, mających wpływ na dobrostan swój, pracowników, ich rodzin, społeczności lokalnej, po prostu każdego z nas.
Jak możecie pomóc?
Jeśli możecie nam pomóc w finansowaniu naszych programów pomocowych, to będziemy wdzięczni.
Przydadzą się nawet niewielkie kwoty: 10, 20, 50 złotych
Konto bankowe
Nr konta: 79 1020 4391 0000 6102 0243 4637
Nr IBAN: PL 79 1020 4391 0000 6102 0243 4637
Kod BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W tytule wpłaty należy wpisać: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE FUNDACJI